Prasa


 
Krvavý horor s veľmi zaujímavým motívom. Čo viac si želať.

(dostupné na artisomnis.sk)


Ostrý Pichliač je na prvý pohľad dedina ako každá iná. V skutočnosti je plná temných tajomstiev a žeravých uhlíkov, ktoré môžu kedykoľvek prepuknúť v ničivý požiar. Zatiaľ je pokoj, ale veliteľ obecnej polície Enzechštejn tuší, že je to ticho pred búrkou.

Do hlbokých lesov, ktoré sú všade naokolo, odchádza mladý muž spáchať samovraždu. Vodca miestnej problémovej rodiny začína vidieť na červeno. Starý sedliak práve umrel a zanechal na svete obrovské prasa. Prasa, ktoré hladuje. Ktoré bolo zvyknuté na žrádlo. A je ochotné spraviť čokoľvek pre to, aby zasa malo plný bachor.

Blíži sa hodina, keď sa cesty všetkých stretnú a nastane MASAKER.


Osobne mi pri tejto knihe behali zimomriavky na po chrbte. Miestami mi prišla kniha až nechutná. Rozhodne je príbeh veľmi zvrátený. Ako som knihu čítala tak som nevedela čo si o nej miestami myslieť, nie tým že by sa mi nepáčila, skôr som bola v šoku z niektorých situácii. 

Hlavná postava Enzechštejn je veľmi zaujímavá osoba a neradno sa s ním zahrávať ale bola vidieť, že chcel aj pomáhať. A celý problém knihy prasa. Je to asi prvýkrát čo som čítala niečo s ľudožravím prasaťom  a teda myšlienka to je rozhodne zaujímavá. Dej je veľmi priamočiary a autor moc neodbočuje od hlavného problému čo je veľmi praktické ak sa človek nechce zamotať v deji.

Myslím si, že kniha sa oplatí prečítať ale povedala by som, že na ňu treba silný žalúdok a teda nie je pre každého. Rozmýšľam aké hodnotenie by som dala ale fakt neviem. 

Pre mňa to bolo 8/10 ale treba si rozhodne premyslieť či sa do knižky pustiť a myslieť na vlastné hranice.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára