Cval kentauraÁno ja viem, už zase som tu z knihou od Kataríny Soyky ale sľubujem, že teraz je to na dlhšiu dobu posledná kniha od nej, čo samozrejme nič nemení na tom, že knihu som pričítala na jeden dych.


(dostupné na vydavateľstvohydra.sk)

Fantasy príbeh plný nadprirodzených bytostí, princezien, intríg a bojov o moc. Dobrodružstvo sa začína útokom na koč mladej princeznej, ktorá sa má dopraviť k temnému elfovi, s ktorým jej mocichtivý strýko dohodol sobáš. Zachráni ju brat a dedič trónu? A na čej strane stoja objavujúce sa nadprirodzené bytosti? Ponorte sa do dobrodružstva!
 

Ako všetky autorkine knižky, ani táto nie je veľmi objemná, to však nič nemení na tom, že príbeh je veľmi pekne podaný. V tejto knihe nás autorka dostáva priamo do majestátneho lesa, ktorý sa len hemží rozličnými fantastickými bytosťami. A samozrejme ani v tejto knihe nemusíme dlho čakať na nejakú tú zápletku. Hneď na prvých stranách sme vhodený do boja o moc a do boja o trón.

Počas deja možno sledovať politiku a intrigy, ktoré vyplávavajú na povrch a uprostred nich sa nachádza hlavná hrdinka Balka, ktorá má veľmi veľký politický význam ale nerozumie tomu do čoho sa dostala. Celý stred medzi ľuďmi a bytosťami je zobrazený z jej uhla pohľadu a taktiež aj to ako sa zo všetkým vyrovnáva.

Myslím si že dej je napriek všetkému aj celkom vtipný. Je to samozrejme všetko postavené na tom ako sa Balka postupne stretáva s bytosťami a snaží sa zvyknúť si počas krátkej doby na niečo, čo nie je pre ňu prirodzené.

Knižka je veľmi oddychová a čítala sa mi veľmi rýchlo. A svet je vykreslený rozprávkovo aj keď samozrejme nie je núdza o krvavé scény. Toto však nebráni knižke ukázať, že nič nie je zadarmo.

Mne sa kniha páčila a hodnotím na ju na 9/10.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára